Chcete uzavřít manželství? Pořiďte si psa! Aneb V čem jsou majitelé psů jiní?

Chcete uzavřít manželství? Pořiďte si psa! Aneb V čem jsou majitelé psů jiní?  , foto

Mnohé studie po celém světě již nepopiratelně prokázaly, že majitelé zvířat jsou fyzicky zdravější i psychicky odolnější než jedinci, kteří se nemůžou těšit ze zvířecí společnosti. Výzkumníci ze společnosti Rand Corporation a UCLA tyto souvislosti prozkoumali ještě hlouběji a odhalili další pojítka. Například i to, že majitelé psů mají mnohonásobně vyšší šanci, že uzavřou manželství v porovnání se srovnatelnými lidmi, kteří psa nevlastní. Takže pokud stále čekáte na tu pravou polovičku, vaše první kroky by mohly mířit třeba do psího útulku.

Jak výzkum probíhal?

Průzkum započal v roce 2001 a trval několik let. Měl podobu rozhovorů, při kterých vědci vyzpovídali neuvěřitelných 42 044 dospělých. Otázky se týkaly nejen vlastnictví domácího zvířete, ale i zdraví, vzdělání a kariéry respondentů i jejich rodinné, socioekonomické, etnické a náboženské situace.

Vyšší šance na uzavření manželství

Jedním ze zajímavých výsledků výzkumu byla skutečnost, že mezi majitele psů patřili zejména ženatí muži a vdané ženy. Vlastnictví psa zvyšuje šance na vstup do manželství o celých 34 procent. Ani majitelé koček však nemusí zoufat – u nich jsou šance na manželství v porovnání s lidmi bez domácího mazlíčka vyšší o 9 procent. Podle vědců není důvodem pouze to, že se se svým psem častěji dostanete ven, kde jsou větší možnosti seznámení, ale i to, že denní kontakt se zvířetem z vás činní empatičtější, laskavější, uvolněnější a otevřenější bytost.

Výzkum také ukázal, že v chovatelství vedou ženy. Pravděpodobnost, že si žena pořídí psa, je o 8 procent vyšší než u mužů. Pravděpodobnost, že bude vlastnit kočku, je pak vyšší dokonce o 16 procent.

Vlastnictví domácího zvířete odráží i náš socioekonomický status. Čím úspěšnější a bohatší respondenti výzkumu byli, tím u nich přímo úměrně rostla pravděpodobnost, že mají nebo že si pořídí psa nebo kočku.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930
‹ říjen listopad 2019 prosinec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ