Kolik pohybu váš pes skutečně potřebuje? 2. díl

Kolik pohybu váš pes skutečně potřebuje? 2. díl , foto

Pravidelný a přiměřený pohyb je jedním z nedůležitějších faktorů pro zdraví a vitalitu vašeho psa. Problémy mohou nastat tehdy, když je pohybu málo, nebo naopak neúměrně moc. Jak ale poznat, jaká je ta správná dávka právě pro mého psa? V prvním díle tohoto článku jsme ukázali, že mnohé nám může odhalit již genetická výbava psa, že důležité signály k nám vysílá i samotný pes svou řečí těla a že v jeho tréninku nesmí chybět ani mentální výcvik. A zde jsou další rady, jak rozpoznat tu správnou intenzitu pohybu, která povede k posílení, nikoli k vyčerpání vašeho psa.

Co vypovídá čenich?

Plemena s krátkými čenichy, jako jsou angličtí a francouzští buldoci, mastifové, bostonští teriéři, boxeři, mopslíci či shih-tzu, mohou mít problém s dýchavičností, proto pro ně není vůbec vhodný rychlý a tvrdý trénink. Tato plemena však mají tendenci rychleji nabírat váhu, což by jejich komplikace s dýcháním ještě zhoršilo, proto jim dopřejte velmi časté, avšak klidné procházky.

Nenechte se zmást neutuchající energií štěňat

Neúnavná štěňata vypadají, že vydrží opravdu cokoli, ale není tomu tak. S intenzivním pohybem, zejména během nebo tréninkem, by měla začít až po roce života, velká plemena ještě déle. Štěňata totiž nemají dostatečně vyvinuté klouby, aby takovou zátěž ve zdraví vydržela.

Lidské sporty představují nebezpečí

Lidé rádi zapojují psy do svých aktivit, jako je jízda na kole, na kolečkových bruslích či skateboardu. Veterináři však takové činnosti nevidí rádi, neboť pes je při nich vystaven nadměrnému tempu a ve zvýšené míře hrozí i jeho úraz. Pokud chcete, aby se pes skutečně vyřádil a vyběhal, zapojte ho do společné hry s ostatními psy - taková aktivita mu je přirozená a sám si při ní zvolí intenzitu, která mu bude vyhovovat.

Negativní chování jako signál

Pokud nejsou naplněny fyzické potřeby, mohou se u psů vyskytnout známky problémového chování, jako jsou destruktivní tendence či pokles reakce na tréninkové pokyny a příkazy. Ničením okolí, štěkáním a vytím může pes zahánět nudu, proto mu navyšte příděl pohybu formou procházek nebo her, které poslouží jako zdravý odtok jeho energie.  

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
‹ duben květen 2020 červen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ