Čím více máte zvířat jako dítě, tím nižší je u vás riziko vzniku alergie!

Čím více máte zvířat jako dítě, tím nižší je u vás riziko vzniku alergie! , foto

Pokud nechcete, aby vaše dítko v dospělosti trápilo astma, senná rýma nebo nejrůznější ekzémy, pořiďte mu domácího mazlíčka, a to nejen jednoho. Vědci ze švédské univerzity v Göteborgu totiž zjistili, že s rostoucím počtem psů a koček, s kterými se setkáme v kojeneckém věku, přímo úměrně klesá riziko rozvoje nejrůznějších alergií.

 

Nejúčinnější je spolupůsobení pěti zvířat

Data z rozsáhlého výzkumu, který zkoumal zdraví 1029 dětí ve věku od 7 do 8 let, mluví jasně. U dětí, které strávily svých prvních 12 měsíců života v domácnosti bez zvířete, se alergie vyskytovala v celých 49 % případů. Citelně nižší byla u dětí, které vyrůstaly po boku jednoho domácího mazlíčka - alergie zužovala 43% z nich. Se vzrůstajícím počtem zvířecích kamarádů se výrazně proměnily také měřené hodnoty – u dětí se třemi mazlíčky se alergie vyskytovala jen ve 24% případů. A děti, které si dětství užily s pěti zvířecími společníky, dokonce nevykazovaly vůbec žádné alergické reakce.

Ani rodiny alergiků by se neměly vzdávat zvířat

Tato studie zcela převrátila vědecké závěry posledních let. Předchozí výzkumy totiž zpravidla pracovaly pouze s jedním zvířetem a došly k závěru, že přítomnost zvířete v domácnosti nefunguje jako preventivní opatření vzniku alergie. Účinek se totiž dostavuje až u většího počtu zvířat. Podle vědců by tento objev měl způsobit změnu rozhodování zejména v těch rodinách, kde se alergie vyskytuje u dospělých, v důsledku čehož je zvíře zamítnuto. Takové rodiny však ochuzují své děti a odepírají jim jeden z fungujících ochranných prostředků.

Vzpruha pro imunitní systém

Rozvoj alergie je od poloviny 20. století na vzestupu, přičemž projevy jejích nepříjemných příznaků jsou stále intenzivnější. Proto je třeba děti v raném věku vystavit nejrůznějším mikrobům, které stimulují lidský imunitní systém. Kromě pořízení si domácích zvířat vědci doporučují časté pobyty na farmě s hospodářskými zvířaty a v přírodě.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ prosinec leden 2020 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ