Nebezpečí, která číhají na vašeho mazlíčka na jaře!

Nebezpečí, která číhají na vašeho mazlíčka na jaře! , foto

Ačkoli jaro přináší mnohé radosti, jako jsou dlouhé procházky a hry venku, může pro vašeho mazlíčka představovat i značná rizika. Seznamte se s těmi nejčastějšími nástrahami, na které se však paradoxně často zapomíná.

 

 

Klíšťata

Klíšťata mohou rozšířit řadu vážných onemocnění, která mohou ohrozit nejen zdraví, ale i život vašeho psa. Než se vrhnete střemhlav do jarní sezóny, navštivte se svým psem veterináře, který vám poradí nejlepší preventivní opatření.

Nemrznoucí směsi

Nemrznoucí směsi mají sladkou chuť i vůni, proto zvířata na dálku lákají, přestože pro ně představují smrtelné nebezpečí. Chraňte nejen svého domácího mazlíčka, ale i zvířata v okolí a používejte pouze směsi bez jedovatých látek a i ty mějte dobře schované.

Hnojiva

Pokud vám váš pejsek ochotně asistuje při práci na zahradě, mějte se na pozoru. Hnojiva a mulčování totiž obsahují řadu látek, jako je například železo či dusík, které jsou pro psa potencionálně toxické. To samé platí i pro pesticidy, fungicidy a herbicidy. Tyto chemikálie sice pravděpodobně psa neotráví, mohou mu však způsobit velmi nepříjemné gastrointestinální a pankreatické potíže.

Návnady na slimáky

I nejrůznější návnady na slimáky a hlemýždě mají nasládlou chuť, která na zvířata působí jako magnet. Tyto látky však obsahují jed metaldehyd, který může způsobit závažnou otravu.

Bodnutí hmyzem

Podobně jako lidé mohou mít i domácí zvířata silnou alergickou reakci na včelí žihadlo. Domácí mazlíčky proto mějte doma v bezpečí, pokud se zbavujete včelích nebo sršních hnízd. Když už k bodnutí dojde, chovejte se jako v případě člověka. Žihadlo opatrně vyndejte, místo potřete roztokem vody a jedlé sody a ochlazujte. Pokud však pes dostane žihadlo do okolí tlamy, čenichu, hlavy nebo krku, když místo otéká nebo pes začne vykazovat malátnost či problémy s dýcháním, urychleně vyhledejte veterináře.  

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ prosinec leden 2020 únor ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ