Nová fakta z oblasti psí psychologie!

Nová fakta z oblasti psí psychologie! , foto

Psi jsou bezesporu nejlepšími a nejvěrnějšími přáteli člověka. Co o nich ale ve skutečnosti víme? Zde je seznam nových zjištění, která dokazují, že psi jsou nám ještě blíž, než si myslíme!

 

Štěkání psi baví. Touto pro nás mnohdy nepříjemnou činností se rádi zaměstnávají hlavně nudící se jedinci. To je také důvod, proč je tak těžké je štěkání odnaučit.

Psi dokáží reagovat nejen na verbální, ale i neverbální komunikaci. To vysvětluje fakt, že se psi dokáží s velkou přesností naučit základní prvky znakového jazyka.

Mozky psů a mozky dětí zpracovávají obdobně pozitivní emoce. Nejsilnější pozitivní zprávy do jejich mozku vysílá přítomnost blízkého člověka.

Pravděpodobnost, že psi napadnou člověka, je u mužů až čtyřikrát větší. To prokazuje fakt, že psi dokážou rozlišovat lidi podle pohlaví a ke každému se jinak chovají.

Má-li váš pes problémy s chováním, choďte s ním na pravidelné procházky. Je vědecky dokázáno, že tato aktivity posiluje nejen zdraví a psychiku zvířat, ale upravuje i jejich chování. Procházky prospívají i psům v útulcích - kromě jiných benefitů u nich zvyšují pravděpodobnost nalezení nové rodiny.

Starší psi jsou výbornými vychovateli malých štěňat. Dokážou jim dokonce předat mnohé návyky, které si osvojili v rámci tréninků a výcviků.

Psi jsou velmi empatičtí a silně s námi prožívají nejen to dobré, ale i to špatné. Jejich mozek totiž vykazuje silné reakce jak na zvuky, které jsou primárně spojeny s radostí, tak na ty, které symbolizují bolest. Stačí nepatrná odchylka v hlasové intonaci a psi hned vědí, jak se cítíme.

Psi dokáží přenášet emoce na objekty. Pozitivní vztah mají zejména k věcem, které jejich páníčci s radostí užívají. Není proto divu, že si oblíbenou hračku tak často dělají z našich nejdražších bot.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ