TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I. , foto

Agility je náročný sport, který od zúčastněných psů vyžaduje vysokou inteligenci, schopnost učit i disciplínu. V jistém smyslu lze vhodnými prostředky naučit i složitějším povelům snad každého psa. Existují však plemena, která jsou pro agility jako stvořená. Pokud hledáte psího kamaráda, s kterým budete moci trávit čas na překážkové dráze, pak vybírejte z následujících plemen!

 

Border kolie

Border kolie patří mezi nejchytřejší a nejakčnější pracovní psy. Aby psi tohoto plemena byli šťastní a vitální, musíte je zaměstnat, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Agility se tak pro Border kolii nestává dřinou, ale zábavou, ve které dobře uplatní svou neúnavnost, obratnost i dobrou kondici.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I. , fotka

Jack Russell teriér

Páníčci Jacka Russella z vlastní zkušenosti vědí, že jde o mimořádně živé a téměř neunavitelné plemeno. Jack Russellové mají srdce sportovce – mohou pobíhat, hrát si i zkoumat okolní svět třeba celý den, aniž by pocítili ztrátu energie. Agility je proto perfektní činnost, při které mohou vyventilovat svou nevyčerpatelnou energii i zapojit vysokou inteligenci.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I. , fotka

Australský ovčák

Toto odolné horské plemeno je výbornou volbou nejen pro agility, ale i pro psovody fyzicky méně náročný flyball. Pes překonává závodní linii sám. Na ní pak musí zdolat čtyři skokové překážky, vyskočit na speciální box, zde chytit vystřelený míček a s ním se opět vrátit zpět ke svému psovodovi.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I. , fotka

Australská kelpie

Australská kelpie dokáže výborně ovládat nejen velká stáda skotu a ovcí, ale i agilitové sporty. V obou případech využije své vynikající atletické dovednosti - zejména schopnost skákat, lézt, plazit se a ostře zatáčet.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I. , fotka

Standardní pudl

Přestože na to nevypadají, je třeba brát pudly jako vážné a obávané konkurenty v agility soutěžích. Toto plemeno je velmi svižné, hravé, a navíc chytré a mimořádně dobře trénovatelné.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! I. , fotka

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
‹ červen červenec 2020 srpen ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ