TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II. , foto

Plánujete, že si pořídíte psího kamaráda a chcete s ním společné chvíle trávit sportem? Vybírejte z plemen vhodných pro agility. Jde sice o náročnou činnost, která vyžaduje trénink, výdrž a disciplínu, odměnou však je radost z pohybu, spolupráce i silného přátelství.

 

Papilon

Papiloni sklízí velké úspěchy na poli výkonnostních sportů. Tyto odměny si obzvláště zaslouží. Poslušnost, disciplína a sebekontrola jim totiž nejsou natolik vlastní jako jiným plemenům. Jejich trénink by proto měl postupovat pozvolna a s velkou dávkou trpělivosti.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II. , fotka

Šetlandský ovčák

Toto plemeno, které vypadá jako malá kolie, se pro svou inteligenci, odolnost i nenáročnost stává výborným pastevcem. Kromě toho je i mimořádně přátelské a láskyplné k dětem, proto je skvělou volbou v případě, že do tréninku chcete zapojit i děti.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II. , fotka

Pembroke Welsh Corgi

Toto malé, farmáři vyšlechtěné plemeno má v sobě překvapující energii. Nevýhodu krátkých nožiček snadno překoná vysokou výdrží a učenlivostí. Psi jsou pak vhodní nejen pro agility, ale i pro poměrně nový sport treiball. Psím úkolem v tomto sportu je umístění několika gymnastických míčů do brány, přičemž psovod pouze navádí a veškerá snaha zůstává na čtyřnohém sportovci.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II. , fotka

Krysí teriér

Toto poměrně vzácné plemeno se vám stane velmi milým a zábavným společníkem, s kterým si můžete i zasportovat. V agility soutěžích vás vynese na přední příčky díky své angažovanosti, poslušnosti a důvtipnosti.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II. , fotka

Německý ovčák

Plemeno, které běžně pomáhá vojákům, policistům i záchranářům, zvládne agility levou zadní. Jde o špičkové sportovní plemeno, pro které by nemělo nic být problém. Jediný zádrhel může nastat na některých závodních drahách, které jsou uzpůsobeny spíše pro středně velká plemena a na kterých vyhrává lehkost a hbitost.

TOP 10 psích plemen vhodných pro agility! II. , fotka

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
‹ listopad prosinec 2019 leden ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ