Základní desatero pro pohodové léto se psem! I.

Základní desatero pro pohodové léto se psem! I. , foto

Vysoké teploty nás mohou skutečně potrápit. A co teprve naše huňaté mazlíčky! Seznamte se proto se základními preventivními tipy, které vašeho psa ochrání před nástrahami léta. Díky jejich dodržování si spolu budete užívat jen spoustu prázdninové zábavy.

 

Pes zavřený v rozpáleném autě? Za žádných okolností!

Nikdy nenechávejte svého psa zavřeného v autě. A to ani v situacích, kdy si máte odskočit jen na chvilku. Pod náporem slunečních paprsků se vnitřek auta může zahřát až na neuvěřitelných 85°C, a to během pouhých 10 minut. Nejenže tak psovi způsobíte celkový kolaps, který mnohdy končí smrtí, ale navíc se vystavujete riziku stíhání za týrání zvířete.

Vedro vládne i v bytech! Pes si zaslouží stejný komfort jako vy

Na vedro myslete i v případech, kdy necháváte psa celý den doma samotného. V takovém případě zajistěte stínění oken na sluneční straně, popřípadě nechte puštěnou klimatizaci. Psovi také umožněte přístup do chladnějších částí domu, jako jsou chodby či koupelny, které jsou navíc obložené chladivými kachličkami. Pomoci vám může i chladicí rohož. Zapomenout nesmíte ani na dostatek čerstvé vody.

Sportu si dopřávejte jen skromně

Omezte dlouhé túry i trénink. Pohyb si dopřejte jen brzy ráno a pozdě večer. I v takovém případě si s sebou vezměte dostatek vody pro oba.

Procházka v chladivé trávě

Pokud celý den pere slunce, před vycházkou zkontrolujte teplotu chodníku. Pokud je horký pro vaši dlaň, je horký i pro psí tlapky. Dobrým řešením jsou psí botičky, ideálním pak procházka v trávě namísto po asfaltu.

Zahradní zábava pro celou rodinu

Pokud váš pes tráví léto na zahradě, ujistěte se, že prostor nabízí dostatek stínů. Odpočinek ve stínu pod stromy je mnohem lepší než ve stanech či boudách, ve kterých nedochází k cirkulaci vzduchu. I ve venkovním prostoru musí mít pes neustálý přístup k čisté vodě. Popřemýšlejte i o pořízení dětského bazénku či sprinkleru, který vašemu psímu kamarádovi v létě uleví.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
‹ červenec srpen 2020 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ