Základní desatero pro pohodové léto se psem! II.

Základní desatero pro pohodové léto se psem! II.  , foto

Na léto, které nabízí neomezené možnosti zábavy, se obvykle všichni těšíme. Někdy však nastanou taková vedra, ve kterých toužíme po jediném - troše ochlazení. Stejně jako vysoké teploty huntují nás, nezamlouvají se ani našim čtyřnohým miláčkům. Seznamte se proto s dalšími tipy, jak jim v dusnu a parnu trochu ulevit.

 

Hraní, které chladí

Svého psa můžete ochladit i zevnitř. Jeho oblíbené žvýkací hračky či žvýkací kůže a kosti dejte na chvíli vychladit do lednice nebo mrazáku. Uvidíte, že se do nich pes pustí s novou vervou.

Důležitá je nejen teplota, ale i vlhkost

V létě kontrolujte nejen teplotu, ale i vlhkost vzduchu. Ve vysokém vlhku cítíme nepříjemné dusno, které i psi špatně snáší. V takovém případě raději zůstaňte doma a omezte nejrůznější aktivity na minimum.

Postarejte se o rizikové psy

Do takzvané rizikové skupiny psů, kteří nezvládají léto tak úplně dobře, patří zejména mopslíci a buldočci. Jejich krátké dýchací cesty jim neumožňují tak dobře uvolňovat vnitřní teplo. Zvýšenou péči byste samozřejmě měli věnovat i starým či obézním psům nebo jedincům se srdečním onemocněním. Všichni tito psi totiž mají problémy s regulací teploty, a tak jim ve zvýšené míře hrozí kolapsy či úpaly.

Stříhání pouze po poradě s odborníkem

Mnozí majitelé dlouhosrstých plemen mají tendenci své miláčky s příchodem teplých dnů ostříhat. Hustá hříva, která psy v zimě dokonale chrání před chladem, mnohdy slouží jako tepelná izolace i v horkých dnech. Proto než vezmete do ruky nůžky, poraďte se o postupu s vaším veterinářem. Namísto stříhání totiž mnohdy bohatě stačí pravidelné vyčesávání a správná péče o srst.

Navštivte veterináře

Venku tráví psi nejvíce času právě v létě, kdy si užívají nejen mnohých aktivit, ale přijdou do styku také s mnohými parazity a škůdci. Před nástupem hlavní sezóny se proto poraďte s veterinářem, jak svého psa nejlépe ochránit před blechami, komáry, klíšťaty a dalšími vetřelci.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
‹ listopad prosinec 2019 leden ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ