Skrytá letní nebezpečí pro vašeho psa: auta, zahrady i vodní plochy!

Skrytá letní nebezpečí pro vašeho psa: auta, zahrady i vodní plochy! , foto

Všichni víme, že vysoké teploty představují pro naše zvířecí společníky velkou zátěž. Proto je nesmíme nechávat v přehřátých prostorech či na přímém slunci a vystavovat je fyzické zátěži. Sluneční žár a vedro však nejsou jedinými riziky, která na psy v letním období číhají. Některá jsou stejně závažná, avšak bohužel mnohdy opomíjená. 

 

Nemrznoucí směs trápí i v létě

I v letních měsících si musíte dávat pozor na nemrznoucí směs. S tou sice manipuluje obvykle v zimních měsících, v těch letních však ve velkém dochází k jejímu úniku z přehřátých aut. Nemrznoucí směs má sladkou vůni i chuť, proto se nejen pro psy a kočky, ale i další zvířata stává velkým lákadlem. Buďte proto obezřetní ke skvrnám a kalužím pod auty a svá zvířata od nich držte co nejdále. I opravdu malé množství této chemikálie má smrtelné účinky.

Zahrádka? Jedině eco-friendly

Milovníci zahradničení vědí, že ochránit své pěstitelské úspěchy před letním hmyzem není vůbec lehké. Pokud v tomto boji saháte po pesticidech, chemických postřicích a hnojivech, pravděpodobně se těšíte z krásných záhonů, ale svého psa a potencionálně další zvířata vystavujete riziku otravy. Při práci na zahradě proto používejte pouze výrobky na přírodní bázi, která jsou šetrná k přírodě a bezpečná pro zvířata. Také pravidelně sekejte trávník, abyste snížili riziko přítomnosti klíšťat.

Plávání pouze pod dohledem

I když je zábavné rošťačit se svým psem ve vodě, musíte v první řadě dbát na jeho bezpečnost. Ať jde o jakoukoli vodní plochu, pes nesmí zůstat bez dohledu. I zdatný plavec se může dostat do potíží, například tím, že se zamotá do provazů či jiných překážek. Zapovězené je také skákání do neznámé vody, u které netušíme, co se skrývá pod hladinou. Pokud rádi sjíždíte řeky nebo relaxujete na lodičkách, rozhodně investujte do psí plovací vesty.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
‹ listopad prosinec 2019 leden ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ