Stěhování není žádná psina aneb Jak na změnu domova navyknout psa!

Stěhování není žádná psina aneb Jak na změnu domova navyknout psa!, foto

I když se do nového bytu nebo domu obvykle těšíme, patří stěhování mezi největší stresory, které dokáží pěkně potrápit naši psychiku. Změnu životního prostoru citelně vnímají i naši psí spolubydlící. Naštěstí existují triky, jak je na velkou změnu dobře připravit a jak vše zvládnout ke spokojenosti všech. Zde jsou ty nejosvědčenější z nich:

 

Feromony pro aromaterapii

Feromony jsou chemické signály, které zvířata používají ke vzájemnému vysílání nejrůznějších zpráv. Psy obecně nejvíce vábí feromony, které produkují samice pro svá štěňata – nejen ta, ale i dospělí tvorové se díky nim cítí v pohodě a bezpečí. Uklidňující feromony můžete zakoupit buď v podobě difuzéru, nebo obojku. S touto aromaterapií započněte ideálně pár dnů před přípravami a samotným balením.

Dodržování rituálů

I rutinní režim lze použít jako terapeutický prostředek. Pokud je váš pes zvyklý na jídlo, procházky, odpočinek a hry v určitý čas, dodržujte tento stanovený rozvrh i v novém domově. Pes tak bude zakoušet stejné pocity jako ve známém domácím prostředí, což mu dá pocit jistoty. Jakmile je tedy čas vyrazit ven, vybalování musí stranou.

Pohodová cesta

Pokud vás čeká dlouhá cesta autem a váš pes není zrovna milovníkem autodopravy, před samotnou akcí navštivte veterináře. Důležité je rozlišit povahu problému - může jít o strach behaviorální (strach z auta), nebo fyzický (nevolnost z pohybu), popřípadě může jít o kombinaci obou. Podle situace pak lékař předepíše buď léky na nevolnost, nebo tabletky na zklidnění.

Přípravy do budoucna

Po přestěhování svého psa zaregistrujte u místního veterináře nebo na veterinární klinice. V období stěhování jsou bohužel psi více vystaveni riziku úrazů. Také aktualizujte své údaje, zejména adresu, v databázi čipu. Před tím, než psa vypustíte do nového bytu nebo na zahradu, prostor předem zkontrolujte, zda tu nečíhá nebezpečí, například v podobě jedu na myši nebo elektrických drátů.

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
‹ listopad prosinec 2019 leden ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ