Co je pro psa lepší? Mokré, nebo suché krmivo?

Co je pro psa lepší? Mokré, nebo suché krmivo?, foto

Nabídka krmiv pro psy je dnes ohromující, takže může být poměrně složité vybrat to, které vašemu společníkovi nejvíce sedne. Hned na začátku si budete muset vybrat, zda dáte přednost suchému, nebo mokrému krmivu, popřípadě, zda budete oba druhy kombinovat. Zde je seznam výhod i nevýhod každého z nich, který vám může pomoci s výběrem. Chcete-li mít jistotu, svou volbu krmiva pak konzultujte s veterinářem.

 

Výhody mokrého krmiva

Mokré krmivo obsahuje vodu, takže je dobrým zdrojem hydratace. Výbornou volbou je tedy zejména pro psy, kteří odmítají pít a kterým tak hrozí dehydratace. Díky měkké textuře si na krmivu pochutnají i staří psi, popřípadě jedinci s jakoukoli bolestí zubů či bolestí v tlamě. Pro mokré krmivo je typická silná intenzivní vůně, která přiláká i nemocné a staré psy trpící nechutenstvím.

Nevýhody mokrého krmiva

Mokré krmivo se rychleji kazí, a proto je dodáváno v menších baleních. Z toho důvodu je méně hospodárné v porovnání se suchým krmivem. Mokré krmivo se také více lepí na zuby a dásně, takže zvířata, která ho konzumují, mají obecně horší zubní zdraví.

Výhody suchého krmiva

Suché granule se nekazí a snadno se skladují, proto lze pořizovat i velká ekonomická balení. Konzumace suchého krmiva je lepší i pro ústní hygienu psů. Pokud se obáváte nedostatku přijatých tekutin vaším psem, lze suché granule zakápnout trochou vody.

Nevýhody suchého krmiva

Suché krmivo neobsahuje tolik vody, což může představovat problém u nemocných a starých psů. V případě suché stravy je třeba více hlídat pitný režim také v letním období a u aktivních jedinců. Suchá strava také tolik nevoní, takže k ní hůře přilákáte jedince s nechutenstvím. Suché krmivo obecně obsahuje o něco méně živočišných bílkovin než krmivo mokré, proto je dobré u suché verze hlídat nejen množství, ale i kvalitu bílkovin.

 

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ