4 podzimní mýty aneb Nepolevte v péči o svého psa

4 podzimní mýty aneb Nepolevte v péči o svého psa , foto

Léto patří mezi nejradostnější období, kdy si užíváme volna se svými čtyřnohými mazlíčky. Právě díky letním radovánkám, při kterých hrozí nejrůznější úskalí, jako je úraz, úpal nebo dehydratace, svému psu věnujeme zvýšenou péči a pozornost. Ty by neměly polevit ani s příchodem nižších teplot. Zde je seznam čtyř mýtů, kterým je třeba v rámci podzimní péče o psa vzdorovat.

 

Mýtus č. 1: Podzim přinese úlevu alergickým psům

Lidské i zvířecí alergie máme obvykle spojeny s jarem a létem. Ale i na podzim bychom se měli mít na pozoru. I v této době se ve vzduchu, v půdě a vodě vyskytuje mnoho alergenních spouštěčů, které mohou potrápit nejen naše zdraví. Psům způsobuje alergické reakce nejen pyl, ale i roztoče, semena a výtrusy, proto je třeba hlídat jejich zdravotní stav i v této části roku.

Mýtus č. 2: Klíšťata už nejsou na podzim aktivní

Je pravda, že výskyt i aktivita klíšťat je poměrně sezónní i lokální. Všichni víme, že nás i naše mazlíčky mohou klíšťata potrápit zejména na jaře a na začátku léta. Bohužel tím to nekončí. Další jejich boom probíhá od srpna do listopadu, proto i po podzimní procházce zkontrolujte srst a kůži vašeho psa.

Mýtus č. 3. Na podzim není třeba preventivní ošetření proti blechám

V chladném počasí jsou blechy méně aktivní, to však neznamená, že dají vašemu psovi pokoj. Blechy aktivujte teplo, tedy buď váš domov nebo samotný psí kožíšek. Proto i přes zimu aplikujte preventivní ošetření proti blechám.

Mýtus č. 4: Ještě není třeba psí kabátek

Již na podzim byste měli zabezpečit venkovní příbytek vašeho psa proti nízkým nočním teplotám. Kromě izolace do pelíšku přidejte deku nebo polštář navíc. Krátkosrstá plemena, nebo choulostivé či nemocné jedince již nyní vyzbrojte teplým kabátkem nebo bundou, zejména při časných ranních procházkách.  

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ