5 nástrah při skladování krmiva, kterým je třeba se vyhnout

5 nástrah při skladování krmiva, kterým je třeba se vyhnout , foto

I to nejkvalitnější krmivo může být pro vašeho psa nevhodné, nevýživné, nebo dokonce rizikové, pokud je špatně skladováno. Připomeňte si hlavní nástrahy, které na vás při skladování krmiva číhají. Když se jich vyvarujete, odměnou vám bude spokojené bříško vašeho mazlíčka.

 

Neznáte datum expirace

V případě, že kupujeme suché krmivo, obvykle saháme po velkých, ekonomických baleních. Obsah sáčků pak doma přesypeme do uzavíratelných dóz či plechovek. V případě takového postupu, který je sám o sobě dobrý, nevyhazujte obal. Naopak nádobu na jídlo opatřete hlavními informacemi z obalu o druhu krmiva, pokynech pro krmení a zejména o datu expirace.

Necháváte otevřené pytle

Suchým krmivem se můžete předzásobit, neboť má opravdu dlouhou trvanlivost. To však platí pro případ, že krmivo dobře skladujete. Pytel s krmivem proto mějte vždy řádně uzavřený, aby se dovnitř nedostala vlhkost či nečistoty, kvůli kterým by se krmivo zkazilo.

Pryč od chemikálií

Suché krmivo nesmí být vystaveno přímému slunci, ani extrémním vysokým či nízkým teplotám. Pro jeho skladování byste měli ideálně vymezit samostatnou skříň. Vyvarujte se skladování krmiva v blízkosti vody, drogérie, čistících prostředků či chemikálií.

Sesypání nových a starých zásob

Vyvarujte se zvyku sesypat zbytky zásob do těch nových. Krmivo, zvláště to, které je těsně před projitím, je plné bakterií, které mohou kontaminovat i celé nové balení.

Mokré krmivo do lednice nepatří

Pokud váš pes nesní celou plechovku, pravděpodobně ji se zbytky dáte do lednice na příště. Nízké teploty však psímu krmivu nevyhovují. Zbytky krmiva z konzervy či kapsičky raději uskladněte v dobře uzavíratelné nekovové a světlo nepropustné nádobě při pokojové teplotě.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ