Krmíte psa syrovou stravou? Nedopouštějte se těchto chyb!

Krmíte psa syrovou stravou? Nedopouštějte se těchto chyb! , foto

Raw neboli syrová strava si získala oblibu nejen mezi vyznavači zdravého životního stylu, ale i mezi mnohými majiteli psů. Raw strava představuje zdravější, přirozenější i ekologičtější variantu ke klasickým komerčním krmivům pro psy. Základem takového stravování je vyvarovat se granulím i vařeným a zpracovaným potravinám, jak jsou plechovky masa. Cílem je psům dopřát takovou výživu, jakou by měli ve volné přírodě. Syrová strava tak může být pro psy velmi výživná a ozdravná. Je však třeba vyvarovat se některých omylů:

 

Jeden druh masa nestačí

Krmit syrovou stravou je zejména o odpovědnosti, neboť toto rozhodnutí vyžaduje spoustu plánování a propočtů, aby byly naplněny nutriční požadavky vašeho psa. Například se nestačí zaměřit na jeden druh masa, jak se často mylně soudí. Ve stravě totiž musí být zastoupeno nejen libové maso vícero druhů, ale i tuk a kostní materiál, který je zdrojem vápníku pro zdravé kosti, klouby a zuby.

Vitamínová bomba

I když budete svého psa krmit tím nejkvalitnějším masem, nemusí prospívat. Ve volné přírodě jsou totiž psi všežravci, takže ve svém jídelníčku musí mít i zeleninu, ovoce a také vejce coby zdroj vitamínů, minerálů a vlákniny.

Skladování jako jeden z největších problémů

Syrové maso není samo o sobě pro vašeho psa nebezpečné. Riziko se však může objevit při jeho nevhodném skladování, kdy hrozí bakteriální kontaminace, například salmonelou. Při přípravě pokrmu pro psa proto dodržujte stejné návyky, jako když si připravujete jídlo pro sebe. Maso skladujte zmrazené nebo chlazené, syrové maso nenechávejte dlouho venku při pokojové teplotě, zamezte jeho styku s vařenými potravinami a pečlivě si myjte ruce, stejně jako nádobí a psí misky.

Průběžně posuzujte stav psa

Najet na syrovou stravu je opravdu obtížné. Jídlo musíte nakombinovat tak, aby dokonale pokrylo výživové potřeby vašeho psa. Pokud se syrovou stravou teprve začínáte, sledujte stav svého psa, který i přes změnu jídelníčku musí vypadat zdravě, vitálně, být plný energie a mít dobré trávení. Jelikož je třeba ohlídat spoustu aspektům, je lepší najet na syrovou stravu pod dohledem veterináře.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ