Udržujte svého starého pejska v dobrém stavu díky těmto potravinám!

Udržujte svého starého pejska v dobrém stavu díky těmto potravinám! , foto

Stejně jako u lidí platí i u psů, že ve stáří potřebují výživnější stravu bohatou na vitamíny, minerály i vlákninu. Pokud tedy máte staršího pejska, zařaďte mu do jídelníčku tyto potraviny, které udrží v dobré kondici nejen jeho tělo, ale i mysl.

 

 

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje blahodárné tuky, které i starší pes dobře stráví. Olej navíc poskytne cennou energii pro jeho mozek, takže zlepší zhoršující se kognitivní funkce. Kokosový olej se nebojte v malých dávkách přidat i jedinci, který trpí obezitou. Tento olej paradoxně zvyšuje metabolismus, a tak napomáhá spalování tuků a hubnutí.

Olivový olej

Olivový olej má neocenitelný přínos nejen pro lidské zdraví, ale i to psí. Olivový olej, který je bohatý na cenné antioxidanty, přidávejte do krmiva starších psů pravidelně. Podpoříte tak činnost imunitního systému, který tak bude lépe zvládat boj s infekcemi.

Borůvky

Borůvky jsou napěchovány antioxidanty, které mají protirakovinné účinky. Kromě tohoto, že působí jako prevence nádorových onemocnění, posilují činnost srdce a zlepšují paměť.

Syrový med

Zní to překvapivě, ale i med by měl být pravidelnou součástí stravy starších psů. Zahrnuje totiž minerály, přírodní enzymy i antioxidanty. Navíc je protizánětlivý, takže pomáhá odvrátit nejrůznější infekce. Med navíc prospívá trávení, s kterým mohou mít starší jedinci problémy. Pokud je pes diabeticky, rozhodně se poraďte o podání medu s veterináře. Med také nepodávejte štěňatům, a to kvůli bakterii Clostridium botulinum, která je toxická pro mladé jedince, zatímco dospělým nevadí.

Rybí tuk

Rybí tuk je plný prospěšných látek, jako jsou omega-3 mastné kyseliny, které jsou účinné v boji proti protizánětlivým chorobám: například bolestivé a oslabující osteoartritidě. Rybí tuk také zbystřuje mysl psa a zlepšuje jeho vidění.  

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ