Jak upravit jídelníček psa v průběhu nemoci?

Jak upravit jídelníček psa v průběhu nemoci?  , foto

Stravování významným způsobem souvisí s fyzickým zdravím, což platí nejen u lidí, ale i u zvířat. Pokud váš pejsek prodělává rekonvalescenci, upravte jeho jídelníček tak, aby maximálně podpořil funkci jeho imunitního systému při minimální zátěži trávícího traktu. Dnes vám poradíme, jakou stravu zvolit a jaké se naopak vyhnout v průběhu nejčastějších psích nemocí.

 

Obezita

Labradorští retrívři, kokršpanělé a některá další plemena jsou přímo predisponována ke vzniku obezity. Pokud se to týká i vašeho psa, volte stravu bohatou na kvalitní bílkoviny, avšak s nízkým obsahem uhlohydrátů. V případě potřeby se s veterinářem poraďte i o vitamínových doplňcích, aby nemocné zvíře dostávalo dostatek vitamínů, minerálů a antioxidantů potřebných k boji proti infekcím.

Alergie

Potravinové alergie nejsou u psů ničím ojedinělým. Obvykle trpí nesnášenlivostí bílkovin v mase, pšenice, kukuřice, sóji či brambor. Aby se zdravotní stav psa vrátil do normálu, je třeba nastolit dietu, v níž eliminujete spouštěč alergické reakce. Na kratší časový úsek proto psovi servírujte stravu bez jedné konkrétní složky. Tímto způsobem se dopátráte viníka zdravotních problémů.

Cukrovka

V případě onemocnění cukrovkou je nesmírně důležitá vyvážení strava, která dokáže udržet cukr v krvi pod kontrolou. Velkým pomocníkem se při tom stává vláknina, například v podobě zeleniny. Cukrovkou trpí zejména starší psi, kteří potřebují také více bílkovin a naopak méně uhlohydrátů.

Dilatační kardiomyopatie

Toto onemocnění srdce je obvykle vyvoláno dietní chybou, kdy je strava chudá na aminokyselinu taurin. Většina kvalitních krmiv taurin obsahuje, ale vždy je dobré zkontrolovat jejich obsah. V případě nedostatku taurinu je vhodné jídelníček obohatit také o antioxidanty, například z ovoce či zeleniny.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ