3 přirozené způsoby, jak prodloužit život psa!

3 přirozené způsoby, jak prodloužit život psa! , foto

Každý, kdo měl tu čest strávit po boku psa část svého života, jistě ví, že tato zvířata skutečně patří mezi nejlepší přátele člověka. Proto není divu, že se snažíme prodloužit jejich život a tím i společně strávenou dobu. Pokud chcete, aby váš pejsek prožil nejen svou dospělost, ale i stáří ve vitálním fyzickém i psychickém stavu, následujte tyto tři jednoduché rady!

 

Strava vhodná věku

Jedním z faktorů, který ovlivňuje délku psího života nejvíce, je samozřejmě strava. Mnohé výzkumy prokázaly, že nejlepších výsledků dosáhnete tím, že budete volit stravu s ohledem na věk psa, tedy přizpůsobenou jeho životní fázi. Většina krmiv vypadá stejně, ale rapidně se liší svým nutričním obsahem, složením a mnohdy i chutí a vůní. Například starší psi by si měli pochutnávat na krmivu s nižším obsahem bílkovin, které je měkčí, za to ochucenější, takže podněcuje chuť k jídlu. S přibývajícím věkem se vyplatí zvážit i přidání nejrůznějších doplňků stravy.

Mobilita a pružnost

Starší psi jsou samozřejmě méně aktivní, to však neznamená, že by se měli vyhýbat pohybu. S postupujícím věkem stačí jen přizpůsobit intenzitu pohybu a druh aktivity. Pejsci, kteří jsou od mládí zvyklí na pravidelné procházky, jsou i ve stáří čilejší, zdravější a živější. Velkým strašákem starších jedinců je artritida, proto docházejte na pravidelná vyšetření, která by včas odhalila varovné příznaky.

Stárnutí mozku

S obývajícími fyzickými silami přichází ruku v ruce i zhoršující se mozková činnosti a mentální úpadek. Mozek psa proto potřebuje trénovat stejně jako tělo. Ideální jsou jednoduché úkoly, velký vliv na zdravé fungování mozku má i společenský život psa, tedy to, že je pes v úzkém každodenním kontaktu s vámi, popřípadě s ostatními zvířaty v domácnosti. Predispozice demence je velmi ovlivněna temperamentem a chováním psa, proto se včas informujte u svého veterináře, jaké konkrétní preventivní kroky můžete podniknout.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ