Každý den ta samá strava. Může se váš pes nudit?

Každý den ta samá strava. Může se váš pes nudit? , foto

Pokud bychom my lidé měli každý den na talíři naservírováno to samé, pravděpodobně bychom se brzy začali nudit. Ale jak to mají psi? Přivítali by rozmanitější stravu, nebo by jim naopak uškodila?

 

 

Za vše může evoluce

Mnohé nám odhalí chutě divokých psů, kteří mají velmi rozmanitou stravu. Kromě masa si rádi pochutnávají i na zelenině, kořínkách či dokonce bylinkách. Jejich oportunistickou povahu, která jim velí jíst vše, co je zrovna k dispozici, si zachovali i domestikovaní psi, kteří jsou zběsilými vyhledávači dobrot a k jídlu jsou neustále motivováni.

Chutě psa nic neprozradí

Z tohoto důvodu není bohužel ojedinělé to, že psi si dokáží pochutnat i na něčem, co je zdraví škodlivé, či dokonce toxické. V tomto bodě mají ušetřenou práci majitelé koček, které jsou velmi vybíravými jedlíky. Milovníci psů tak musí pečlivě dohlížet na jídelníček svých svěřenců, neboť psí chutě nejsou ani v nejmenším dobrým ukazatelem.

Pozor na trávicí problémy

Pokud byste tedy svému pejskovi chtěli dopřát, aby jeho strava byla rozmanitější, nejděte do extrému. Dávat psu každý den jiné krmivo může skončit nepříjemnými poruchami trávení, většinou jde o zvracení a průjem. A to se může překvapivě stát i v případě, kdy zvolíte vhodnou stravu. Žaludek psa si totiž velmi rychle navyká na rutinu a každou změnu špatně nese. Pokud tedy svého psa chcete naučit na jiné, nebo zcela nové krmivo, musíte začínat pomalu a po malých dávkách.

Na rozmanitost se musí chytře

Jak tedy pro domácího psa zajistit onu rozmanitost ve stravování, kterou si užívají divocí psi? Na prvním místě vsaďte na maso, které obvykle bývá hlavní ingrediencí stravy. Druhy masa můžete obměňovat, aniž by žaludek psa začal protestovat. Pokud jste tak ještě neučinili, přidejte do stravy psa i zmíněnou zeleninu, avšak zvolna. Nudu od psí misky vyžene také kombinace mokrého a suchého krmiva – psa zabaví nejen různá chuť, ale i struktura. Během dne psovi dopřejte i pamlsky a odměny, které nenechají usnout jeho chuťové buňky.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ