Proč je pes u jídla agresivní a jak tento zlozvyk odstranit?

Proč je pes u jídla agresivní a jak tento zlozvyk odstranit? , foto

Je váš pes největším mazlíčkem, ale jakmile se vy nebo jiní psi přiblížíte k jeho misce se žrádlem, promění se v běsnícího agresora. Důvodů, proč se někteří psi takto projevují, může být hned několik a některé z nich sahají hluboko do historie. Odhalte, co se vašemu čtyřnohému příteli honí hlavou, a pomozte mu tento problém překonat.

 

Strach z odebrání jídla

Strachem z odebrání jídla často trpí psi, kteří byli týráni, nebo bylo o ně špatně staráno. Tímto problémem mohou trpět i rádoby dobře opečovávaní jedinci, kterým je však přísun krmiva špatně rozplánován a mezi jednotlivými jídly mají velký hlad. Agrese se může objevit i u psů, kterým někdo (často děti) misku během žraní bere.

Nedostatek důvěry

U krmení se agresivně projevují i psi, kteří jsou nejistí, necítí se v bezpečí a ve svém pánovi necítí oporu. Budujte proto společný vztah plný důvěry a ukažte svému psovi, že jej ochráníte v každé situaci.

Přítomnost dalších psů

Potravinová nejistota se často objevuje tam, kde jsou naráz krmeni dva a více psů. Pokud to jinak nepůjde, každého ze psů krmte v jiné místnosti, nebo jim misky dejte do dostatečné vzdálenosti od sebe.

Nedostatek klidu

Zlatým rodinným pravidlem by se mělo stát, že nikdo nebude rušit psa u žrádla. Proto pečlivě zvažte umístění misek. Často jsou dávány do kuchyně, kde je však velký provoz a hluk z vaření.

Nedostatek rutiny

Pokud psa krmíte v nepravidelných časech a intervalech, může se u něj rozvinout nejistota, kdy dostane další příděl. Zaveďte proto každodenní rutinu ve stravování, která prospěje nejen psychice, ale i žaludku psa.

Spěch

Při krmení se pes nesmí cítit pod tlakem. Nedávejte mu krmivo těsně před odchodem z domu nebo během společné aktivity. Pes získá dojem, že na něj spěcháte, a tuto nervozitu si brzo spojí s plnou miskou.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ