Jaká psí plemena jsou největším postrachem pro pošťáky?

Jaká psí plemena jsou největším postrachem pro pošťáky? , foto

Noční můrou všech majitelů psů je to, že by jejich miláček mohl někoho napadnout nebo pokousat. Nejohroženější skupinou z tohoto pohledu jsou samozřejmě pošťáci a doručovatelé, kteří často a neohlášeně vstupují do psího teritoria. Výzkumy prokázaly, že některým psím plemenům jsou tyto návštěvy větším trnem v oku než jiným. Týká se to i vašeho psa?

 

Němečtí ovčáci

Němečtí ovčáci mají řadu úžasných vlastností, díky kterým se stávají výbornými ochránci rodiny a hlídači domu. Mezi ně patří nejen silná tendence střežit své teritorium, ale i vysoká inteligence, síla a ochranitelské cítění. Ani v nejmenším nejsou od přírody agresivní, jejich povahu je však třeba pečlivě řídit a kontrolovat.

Stafordšírský bulteriér

Toto plemeno je stále oblíbenější pro svou laskavou a mírumilovnou povahu. Jsou to oduševnělí, jemní a mimořádně milující psi, kteří se vyhýbají konfliktům. Jejich loajalita a fixace na rodinu se však může proměnit v hrozbu v případě, že cítí v nebezpečí nebo ohrožení.

Border kolie

Přestože border kolie není považována za typicky hlídací plemeno, pravdou je, že nezapře svůj původ. V minulosti se jednalo o pracovní plemeno, které buď zcela samostatně hlídalo stáda, nebo doprovázelo své pány na dalekých cestách. Dá se říci, že se toto plemeno vyznačuje tak vysokou inteligencí, že dokáže samo vyhodnocovat situaci a dělat svá autonomní rozhodnutí. Určitě nestrpí žádného vetřelce v zóně své rodiny.

Labradorští retrívři

Málokdo by to čekal, ale i tak dobrosrdečné a oblíbené plemeno dokáže pošťáky pěkně potrápit. Labradoři jsou společenští, přívětivý a velmi přátelští. V kontaktu s cizími lidmi však potřebují blízkost známých osob, aby přítomnost cizince nevyhodnotili jako potencionální nebezpečí. Pán také musí mnohdy labradora krotit v jeho projevech náklonnosti, které mohou zvýšit riziko úrazu.

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
‹ červenec srpen 2020 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ