Francouzští buldočci jsou individualisté! Jak zajistit, aby byli šťastní?

Francouzští buldočci jsou individualisté! Jak zajistit, aby byli šťastní? , foto

Francouzský buldoček patří mezi nejoblíbenější psí plemena. Za jeho ohromnou popularitou stojí nejen jeho roztomilý vzhled, ale i řada pozitivních vlastností, díky kterým si vás musí získat. Nutno však podotknout, že osobnost buldočků je velmi výrazná a individuální - těžko byste našli dva stejné jedince se shodnými povahovými rysy. Z tohoto důvodu se i těžko stanovují obecné návody, jak se o buldočky co nejlépe starat. Naštěstí existují některé návyky, které buldočkům prospějí bez ohledu na jejich náturu.

Dostatečné a dobře naplánované cvičení

Co se týče fyzické aktivity, patří buldočci k nejnáročnějším plemenům. Jsou totiž náchylní nejen k obezitě, ale i k řadě zdravotních problémů, jejichž prevencí se může stát právě pravidelný pohyb. Ideální jsou dvě minimálně půlhodinové procházky denně, které však musí být svižné, hravé a zábavné, aby psa bavily.

Hračky nejen na kousání

Buldočci potřebují interaktivní hračky, s kterými si budete hrát společně. Také ocení ty, kterými se mohou obklopit v době, kdy nejste doma, aby se cítili bezpečně. Buldočci také mají potřebu žvýkat, proto hračky vybírejte pečlivě - ideální jsou ty určené pro jejich specifický chrup.

Pravidla a rutina

Rutinní zvyky prospívají všem psům - do života jim vnáší jistotu a klid. U buldočků buďte při dodržování zvyků a pravidel důslední - mají sklon ke tvrdohlavosti a rozmazlenosti.

Společenský ruch

Buldočka si rozhodně nepořizuje, pokud trávíte většinu dne v práci. Jde totiž o velmi společenské a živé plemeno, které je šťastné mezi lidmi. Samota u něj vede k úzkosti a rozrušení. Také mu zajistěte kontakt s jinými psy, s kterými snadno naváže silné vztahy. Jejich hru však musíte mít pod kontrolou - buldoček někdy neví, kdy přestat, a kvůli dýchacím problémům by mu mohlo hrozit přehřátí jeho organismu.

 

 

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 0
Komentáře : 0
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nekomentoval
Po Út St Čt So Ne
0102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
‹ červenec srpen 2020 září ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ