Program adopce chrtů GACR zachraňuje i psy v ČR

Program adopce chrtů GACR zachraňuje i psy v ČR, foto

GREYHOUND – nejrychlejší pes na světě, který dokáže dosáhnout rychlosti až 70 km/hod. Pro svoji rychlost je toto plemeno psa využíváno k chrtím dostihům, ze kterých do kapes majitelů těchto psů, sázkařským společnostem i do státního rozpočtu země putují nemalé peníze. Chrtí dostihy jsou provozovány po celém světě, zejména však v Irsku a Velké Británii, kde především v Irsku je situace kolem tohoto „sportu“ neúnosná.

    Greyhoundi jsou zde množeni ve velkém množství, kdy se tisíce štěňat trénují k tomu, aby z nich byl onen šampión, který majiteli vydělá obrovské peníze. Ve věku kolem 15-ti měsíců čeká tyto psy životní zkouška – TESTY.  

  Tyto testy rozřadí chrtí mládež na perspektivní a neperspektivní běžce. Ti perspektivní dále pokračují v tréningu a následně mnozí z nich bodují na dostihové dráze. Ti co již „jsou k ničemu“, ti co nejsou schopni běžet dostatečně rychle, jsou „vyřazeni“ a protože evidence se prakticky nevede, končí neznámo kde.
Jen mizivé procento z těchto „vyřazených“ skončí v adopčních programech nebo se přesune z Irska do Velké Británie, kde jsou nižší limity pro úspěšnost splnění testu a bodují na dostizích zde a zbytek je nemilosrdně usmrcen. Hovoříme zde o desítkách tisích chrtích životů za rok.

   Co se mezitím děje s těmi perspektivními? Ti vydělávájí svým majitelům peníze dokud na dráhu nenastoupí další, mladší úspěšnější jedinci, kteří začnou být rychlejší. V té chvíli nastává další krutý okamžik v životě těcho pejsků – stávají se z nich také ti „neperspektivní“, kteří jsou najednou také k ničemu – čeká je naprosto totožný osud jako pejsky, kteří byli vyřazeni již při testech.

   Osud těchto nádherných něžných stvoření nenechává v klidu spoustu lidí po celém světě, bohužel však zákon v dané zemi toto zacházení s nimi dovoluje.
Každý rok se vyřazuje z aktivní "závodní kariery" - 10 000 psů !!!! - kteří jsou okamžitě nahrazováni novými psy. Existují „FARMY“ o 100 i více psech, které tento druh "sportu" zásobují a vyřazení psi zde končí krutou smrtí.

   Píší se protestní nóty, podepisují archy papírů, upozorňuje se denně na  internetových stránkách - ale nikdo z významných lidí v Irsku ani Evropské Unie si "nedovolí" otevřeně proti těmto krutostem vystoupit. NENÍ SÍLY, která by tohle běsnění zastavila a zakázala. Proto se v mnoha zemích světa zakládají různé organizace a sdružení, které se ze všech sil snaží alespoň trochu zvýšit počet těch, kteří dostanou šanci na to, aby dožili svou druhou polovinu života jako domácí mazlíčci a vůbec dostali šanci žít.

    V České republice je to občanské sdružení GACR - Greyhound Adoption Czech Republic, které se zabývá především záchranou vysloužilých dostihových chrtů z Irska a Velké Británie. Není mu lhostejný ani osud loveckých psů galgo a podenco ve Španělsku a na ostrově Lanzarote, na které také čeká v případě nepotřebnosti krutá smrt. Všem pejskům pomáhá zajistit svým Programem Adopce chrtů nové domovy u hodných a milých lidí v České republice, kterým pomáhá také se socializací pejsků a následnou péčí, radami i materiální a finanční pomocí. GACR se snaží také pomáhat českým útulkům i pejskům v nich umístěným.

   GACR - Greyhound Adoption Czech Republic je jedinou organizací v ČR s propracovaným systémem záchrany psích životů s následnou péčí jak o pejsky tak jejich nové majitele.

    Všichni zájemci u nás procházejí výběrem - DOTAZNÍK, na základě dotazníku OSOBNÍ NÁVŠTĚVA, vysvětlení chování i předešlý život chrta v kotci, možnost výskytu zdravotních i sociálních problémů spojených s možnou náročnou léčbou. Zájemci o adopci psa obdrží ZDARMA - INSTRUKTÁŽNÍ DVD popisující soužití chrta s člověkem a BROŽURU „Dobré rady k péči o Vašeho chrta“ s informacemi, radami i pokyny k chování, potřebám a návykům ke spokojenému společnému soužití psů a ostatních zvířátek a dětí v rodině.

    Mnoho žadatelek o adopci u nás neuspěla, právě na základě výběru vhodnosti prostředí nebo složení rodiny a podmínek, ve kterých by pejsek po adopci žil.
Psi v našem programu Adopce chrtů přijíždějí do ČR vykastrovaní, očkovaní, očipovaní, vybaveni Europasem a pod pokutou, kdyby se našel nějaký „vykuk“, který by chtěl s vysloužilým dostihovým chrtem v ČR nebo okolních zemích dál provozovat tento sport.

   Na našem diskusním fóru můžete zjistit, že přivezením pejska nic pro nás nekončí, ale naopak začíná. Máme propracovaný systém slev potřeb pro psy, pořádáme společná venčení i velká setkání, k dispozici máme poradnu pro majitele adoptovaných psů - zdravotní i sociální.
Každý námi dovezený pejsek má založený svůj osobní topic v diskusním fóru a majitel o něm informuje. Zde jsou prostřednictvím jejich veselých i smutných příběhů uloženy informace o životě každého psa z Programu adopce chrtů GACR. Zde najdete otázky i odpovědi na řešení vzniklých situací i problémů, které se mohou během soužití pejska, člověka a ostatních členů rodiny vyskytnout. Pokud by přesto nastal pro majitele neřešitelný problém, má povinnost psa vrátit do péče naší organizaci.

   Jsme neustále ve spojení s českými útulky a pokud se v nich vyskytne chrt nebo mu umístění hrozí, okamžitě zasahujeme a nacházíme pro něho nový domov.

  Zasahujeme i v případě podezření na týrání zvířat, podporujeme materiálně české útulky a bez ohledu na plemeno pejskům v nich pomáháme najít nové domovy. Stejně tak pomáháme ztraceným nebo naopak nalezeným pejskům - v diskusním fóru sekci POMOC PRO VŠECHNY:
http://www.adopcechrtuforum.cz/viewforum.php?f=11

   GACR - Greyhound Adoption Czech Republic dokončuje projekt Dočasné domovy – kde jsou umísťováni pejskové v dočasné péči, kteří na své trvalé domovy teprve čekají. Výhodou je, že si každý zájemce o adopci může vyzkoušet reakce budoucího kamaráda k dětem a zvířátkům, kteří již v domácnosti žijí.
Pejskové v Dočasných domovech nežijí ve venkovních kotcích, ale mají své pelíšky v pokojích domu, hrají a socializují se ve smečce ve společné herně.

  Naše nezisková organizace GACR - Greyhound Adoption Czech Republic se nezabývá obchodem se psy. Nedováží do ČR ani nekastrovaná štěňata ani nemocné psy. Vzhledem k situaci v českých útulcích, kterou neustále mapuje, nezabezpečuje dovoz nekastrovaných kříženců, kterých jsou v ČR přeplněné útulky.
GACR - Greyhound Adoption Czech Republic neprovádí adopce do zemí, kde legislativa zákonem povoluje psa po určité době beztrestně usmrtit.

   Za dva roky existence naší neziskové organizace jsme zachránili životy více jak 135 chrtům z Irska a Velké Británie a mnoha pejskům všech plemen z českých útulků nebo od nezodpovědných majitelů v ČR. Pokud Vás naše činnost zajímá, přečtěte si, prosím, naše výroční zprávy o činnosti:
http://www.adopcechrtuforum.cz/

   Více informací o možnosti adptovat vysloužilého dostihového greyhounda nebo loveckého galga a podenca ze Španělska a ostrova Lanzarote či pejska čekajícího v českém útulku naleznete:
http://www.adopcechrtuforum.cz/viewforum.php?f=15

„Nabídku“ pejsků, kteří čekají na svůj domov, naleznete:
http://adopcechrtuforum.eu/adopcechrtu.php

Informovat se můžete:
telefonní kontakt: 774 715 885-7
e-mail: adopce.chrtu@seznam.cz


"Adopcí jednoho chrta nezměníte svět, ale tomu jednomu zcela určitě svět změnit můžete.“ 

 

Za GACR - Greyhound Adoption Czech:
Petra Žlkovanová a Ladislav Lacina
Zdroj foto: Petra Žlkovanouvá, archiv GACR a Internet

OHODNOŤTE TENTO ČLÁNEK    
   Zvolte počet kostiček
Hodnocení : 5
Komentáře : 1
Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

KOMENTÁŘE

od uživatele : zuzcha 25.02.2011 11:54
mmm tak hurá do toho! Válí se mi již dva na gauči, a každý den mi dělají svou milou pozitivní energií radost! Doporučuji!!!!!smile
Po Út St Čt So Ne
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930
‹ květen červen 2020 červenec ›
On-line kurařka

VAŘÍME PEJSKŮM

Pro všechny, kterí chtějí svým pejskům částečně nebo
úplně vařit.

On-line kurařka
ON-LINE KUCHAŘKA
Partnerské weby

PARTNERSKÉ WEBY

www.ifauna.cz/psi

SVĚT
PEJSKŮ
SVĚT
KOČEK
SVĚT
KONIČKŮ
SVĚT
PLAZŮ
SVĚT
KRALÍKŮ
SVĚT
PTÁČKŮ